СТРАШНО: Крвава борба меѓу кучиња во Косово, снимена и објавена на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Борба меѓу кучиња била снимена и објавена на социјалната мрежа Фејсбук, иако такво нешто е забрането со закон.

Едно лице напишало во групата “Косова јагтерриерр“, објавувајќи ја победата на кучето.

„Победи малиот Тим со 32 минути борба иако противникот му беше 45 сантиметри“, напишал тој информирајќи дека по извесно време ќе биде објавено видео од оваа борба.

На сликата објавена од овој корисник, се гледа „победничкото“ куче со крвава уста.

Газета Експрес јавува дека не се дадени повеќе детали околу оваа организирање, но дека друштвата за заштита на животни, но и владините институции во Косово, постојано повикуваа оваа појава да биде прекината.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Прочитајте и...  Бајрами: Изборите се одвиваа во мирна атмосфера, вкупно 24 известувања за кривични дела

Прочитај повеќе

Ревидиран списокот за влез во земјите на ЕУ: Македонија се уште отсутна, тргнати се и Србија и Црна Гора

Слободен печат

СДСМ: Ги осудуваме опасните повици од страна на Левица, обвинителството да реагира

Слободен печат

Лидерите на ЕУ утре ќе се обидат да постигнат договор за буџетот и планот за закрепнување од кризата

Слободен печат

Болтон: Можно е „октомвриско изненадување“ – Четврта средба меѓу Трамп и Ким Џонг Ун

Слободен печат

Инспектори зеле мостри за анализа од отпадната вода со црвена боја во Вардар

Слободен печат

Ватикан им порача на бискупите да ги пријавуваат сексуалните злосторства во полиција

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Русија обвинета за хакерски напади: Обид да се украдат истражувања за вакцини

Слободен печат

Детска клиника постави монтажна општа амбуланта за заштита од ширење на Ковид-19 меѓу најмладите пациенти (ФОТО)

Слободен печат

Анкета: Рејтингот на Бајден се зголемува, на Трамп опаѓа

Слободен печат

Регистрирани неколку одделни инциденти со пукање по завршување на гласањето

Слободен печат

ОБСЕ/ОДИХР: Предвремените парламентарни избори генерално добро спроведени

Слободен печат

Загрижувачка ситуацијата во Србија: Нови 383 случаи на коронавирус, 13 лица починаа

Слободен печат