СТРАШНО: Крвава борба меѓу кучиња во Косово, снимена и објавена на социјалните мрежи (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиРегион

СТРАШНО: Крвава борба меѓу кучиња во Косово, снимена и објавена на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Како што се тврди во групата, борбата траела 32 минути.

Борба меѓу кучиња била снимена и објавена на социјалната мрежа Фејсбук, иако такво нешто е забрането со закон.

Едно лице напишало во групата “Косова јагтерриерр“, објавувајќи ја победата на кучето.

„Победи малиот Тим со 32 минути борба иако противникот му беше 45 сантиметри“, напишал тој информирајќи дека по извесно време ќе биде објавено видео од оваа борба.

На сликата објавена од овој корисник, се гледа „победничкото“ куче со крвава уста.

Газета Експрес јавува дека не се дадени повеќе детали околу оваа организирање, но дека друштвата за заштита на животни, но и владините институции во Косово, постојано повикуваа оваа појава да биде прекината.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close