Сообраќајка која ја потресе Хрватска, со автомобил влезе во куќа (ФОТО)

Полицијата ги објави деталите од тешката сообраќајна несреќа во Нова Градишка во која автомобил проби ѕид од куќа и заврши внатре, а возачот загина.

Несреќата се случила синоќа околу 21 часот на раскрсницата на улиците Славча и Људевит Гај.

Полициските службеници со увид утврдија дека до сообраќајната несреќа дошло кога 40-годишниот возач, управувајќи го сопственото возило, поради неприлагодена брзина, поминал покрај видно поставениот знак „Стоп- задолжително запирање“ па потоа низ раскрсницата, слетал од колникот и удрил во ѕидот на семејна куќа, сопственост на 61-годишник, објаснуваат од  бродско-посавската полиција.

Од силината на ударот возилото го пробило ѕидот на семејната куќа и завршил во внатрешноста на домот. Во таа прилика во споменатата куќа немало луѓе. Возачот на автомобилот смртно настрадал на самото место.

Прочитајте и...  Рекорден број на смртни случаи во Русија: Починаа 507 лица за 24 часа

Поврзани вести

Затвореник измачувал и убил педофил, сакал и да го изеде. Пред судијата рекол дека убаво си поминал

И.И.

Лисиче и Аеродом се гасна комора, се жалат граѓаните на социјалните мрежи

Илинка Иљоска

Расфрлени кондоми и 80 луѓе без маски: Полицајци упаднаа на забава во Њујорк, сфатија дека прекинале оргии

Слободен печат

ВИДЕО: Австралија во шок откако тинејџер беше онесвестен од обезбедување бидејќи не носел маска

СП.

Правеле хрватски пасоши за криминалци од Србија и Црна Гора, уапсени 11 лица

И.И.

Високиот претставник за БиХ: „Време е Дејтонскиот договор да се замени со нов устав.“

Слободен печат

Остави Коментар