-2 C
Скопје

Скопјанка завршила во болница откако со автомобил удрила во четири паркирани возила

Вчера вечерта во во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ѓурчин Кокале”, патничко возило „мерцедес”, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(35) од Скопје, удрило во неколку паркирани патнички возила – „фиат пунто” со скопски регистарски ознаки, пренесува МВР.

Во сообраќајната несреќа со тешки телесни повреди се здобила М.С., констатирани во клиниката „Мајка Тереза”.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Скопје, соопштија од МВР.

Прочитајте и...  Ненадејно почина Милан Бандиќ, политичарот кој цели 20 години владееше со Загреб

Поврзани вести

ВИДЕО | Израел повторно ја гранатира Сирија

Слободен печат

Мицкоски со критики до власта: Заради вас умираат луѓе, заради вашата неспособност имаме сериозен трет бран новозаболени

Слободен печат

Утре започнува пописот на дијаспората

Слободен печат

Од почетокот на пандемијата, повеќе од илјада луѓе починаа во Црна Гора

Слободен печат

ВИДЕО | Километарска колона камиони на граничниот премин Богородица

Слободен печат

Кина се повеќе економски јакне: Ќе падне ли САД од тронот до 2035 година?

Слободен печат

Остави Коментар