Скопјани да бидат мирни – парно ќе има, уверува Ковачевски

Димитар Ковачевски
Димитар Ковачевски / Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Претседателот на СДСМ и мандатар за состав на нова влада, Димитар Ковачевски, на Фејсбук објави дека Владата ги активирала сите механизми и оти е обезбеден континуитет во испораката на топлинска енергија за скопјани.
.

-Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска, и овој викенд и во текот на цела грејна сезона со соодветна температура. Како што најавив, Владата ги активираше сите механизми, ги презеде чекорите за да обезбеди топли домови и проблемот е надминат. Владините претставници детално ќе информираат за решението на вечерашната прес конференција. Грижата за нашите сограѓани не е предизборен памфлет, туку преземање одговорност кога е најпотребно, стои во објавата на Ковачевски.

Видео на денот