Силен земјотрес во БИХ, почуствуван и во Белград - Слободен печат

Силен земјотрес во БИХ, почуствуван и во Белград

Земјотресот со силина од 4,7 степени според Рихтер се случил во регионот на Тузла, а се почуствувал во Бања Лука, Нови Сад, Брчко и останати делови на БИХ, Србија и Хрватска.

Последниот земјотрес кој го забележал Федералниот хидрометролошки завод во БИХ бил на 11. август во Невесиње со сила од 3,4 степени.

Според првите податоци потресот се почуствувал во круг од околу 100 километри.

Прочитајте и...  Сведочења на евакуираните Срби од Кина: Вухан навистина е град на духови, во Шангај ситуацијата не е толку драстична

Прочитај повеќе

Ордановски: Доколку правосудството сака да испорача правда, тоа ќе го стори

Слободен печат

Напуштениот брод кој повеќе од една година низ Атлантикот пловеше без екипаж „уловен“ во Ирска

Слободен печат

Бектеши: ДУИ нема да формира коалиција со ниту еден субјект што ќе се обиде да го негира Преспанскиот договор

Слободен печат

Сандерс со убедливо водство кај демократите

Слободен печат

Путин го разреши својот советник Сурков, креаторот на „вертикална моќ“

Слободен печат

Трамп помилува седум лица, ја намали и затворската казна на Род Благоевиќ

Слободен печат

Остави Коментар

4 × 5 =

Прочитај повеќе

Зеќири: Сега предметите и истрагите се живи, конечно ќе може да се постапува

Слободен печат

На Кинезите им е забранет влез во Русија до 20 февруари

Слободен печат

Светската здравствена организација ја пофали Кина за мерките против коронавирусот

Слободен печат

Отфрлени заклучоците на Република Српска за границата со Федерацијата БиХ

Слободен печат

Калифорниското вино се продава по рекорднo ниски цени

Слободен печат

Трамп: Сè што е поврзано со оваа измамничка истрага на обвинителот Малер да се отфрли

Слободен печат