Силен земјотрес во БИХ, почуствуван и во Белград – Слободен печат
ВестиРегион

Силен земјотрес во БИХ, почуствуван и во Белград

Точно во 15 часот се почуствувал земјотрес во Белград и околината.

Земјотресот со силина од 4,7 степени според Рихтер се случил во регионот на Тузла, а се почуствувал во Бања Лука, Нови Сад, Брчко и останати делови на БИХ, Србија и Хрватска.

Последниот земјотрес кој го забележал Федералниот хидрометролошки завод во БИХ бил на 11. август во Невесиње со сила од 3,4 степени.

Според првите податоци потресот се почуствувал во круг од околу 100 километри.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close