СИЛЕН земјотрес на Крит, не е забележана материјална штета – Слободен печат
ВестиРегион

СИЛЕН земјотрес на Крит, не е забележана материјална штета

Епицентарот на земјотресот е 36 километри од градот Хераклион, соопшти атинскиот Институт за геодинамика при Националната опсерваторија.

Земјотрес со јачина од 4,1 степени го зафати грчкиот остров Крит.

Епицентарот на земјотресот е 36 километри од градот Хераклион, соопшти атинскиот Институт за геодинамика при Националната опсерваторија.

Земјотресот се случи во 15 часот по локално време, на длабочина од 36,7 километри.

Засега не е забележана материјална штета.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close