Шпанската полиција стана вистински хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

На социјалните медиуми се споделуваат неколку видеа од несекојдневните активности на полицајците во Шпанија кои ги топат срцата ширум светот.

Погледнете што всушност се случува на улиците во Шпанија:

Maјорка:

Барселона:

Снимено е уште едно вакво слично видео на кое се гледа како полиција во соседна Андoра ги забавува сограѓаните со познатиот танц „бејби шарк“:

Воодушевувањето не завршува тука! Во продолжение погледнете ги и овие вирални снимки на кои се гледа како шпанската полицијата оддава почит на сиот медицински персонал  кој немуморно се бори против коронавирусот, во градовите Гијон и Мадрид:

Прочитајте и...  Пловни мобилни единици тестираат од Ковид-19 на помалите грчки острови

Прочитај повеќе

Во Сао Паоло погреби на секои 10 минути, а епидемијата сѐ уште не го достигна својот врв

Слободен печат

Мјанмар првиот извештај за заштитата на Рохинџите го поднесе до Судот на ОН

Слободен печат

Русија забрани увоз на гориво на четири месеци

Слободен печат

Социјалната дистанца во авионот донесува поскапи карти?

Слободен печат

Семејство по 92 години „владеење” ја изгуби власта во француската општина Бозак

МИА Агенција

Рекордно мал број загинати во сообраќајни несреќи во Германија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Галичани му го честитаа изборот за викарен епископ на Архимандрит Партениј

Слободен печат

Вака Американците се „дистанцираа“ викендов, среде пандемијата (ВИДЕО)

Слободен печат

СЗО привремено го прекина испитувањето на лекот хидроксиклорокин во лекувањето на коронавирусот

Слободен печат

Демант од проректори на УКИМ до ректорот Јанкуловски

Слободен печат

Мицкоски: Август и септември најдобар период за одржување на избори, тогаш е најбезбедно за здравјето на граѓаните

Слободен печат

Џо Бајден се појави во јавност првпат по два месеца

Слободен печат