Шарлиз Терон: Комбинација со плисирано здолниште која многу жени би ја прескокнале (ФОТО)

Шарлиз Терон беше главна ѕвезда на црвениот тепих (која во оваа прилика беше виолетов), на премиерата на анимираниот филм „Семејството Адамс“, која се одржа во Лос Анџелес. Прекрасната актерка носеше комбинација со потписот на Диор.

Елегантната бледо-сина кошула Шарлиз ја искомбинира со плисирано здолниште со должина до глуждовите. Интересното здолниште славната убавица го носеше со рамни црни шпицести чевли.

Стајлингот за премиерата на филмот „Семејството Адамс“, 44-годишната шармантна актерка го дополни со тенки метални ланчиња, ситни обетки, крупни прстени и црна кожна полуракавица на левата дланка, а го истакна и со ремен во облик на долго јаже од коноп како додаток на здолништето.

Во новиот анимиран филм за легендарното семејство Адамс, Шарлиз Терон го позајми гласот за Мортиша Адамс, а останатите актери кои го позајмија своите гласови за ликовите се Оскар Исак (Гомез Адамс), Клои Грејс Мортез (Венздеј Адамс), Фин Волфхард (Пагзли Адамс), Ник Карол (вујко Фестер), Снуп Дог (Ит), Бет Мидлер (бабата) и многу други.

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои се експерти за флертување! Дали сте меѓу нив?
Charlize Theron na premijeri filma 'Obitelj Adams' u plisiranoj suknji modne kuće Dior
Profimedia

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат