Серија А: 30 години подоцна, Лацио повторно го освои „Сан Сиро“! (ВИДЕО)

Милан во последниот денешен дуел од 11. коло во Серија А беше поразен пред своите верни навивачи во дербито од Лацио со резултат 1:2.

30 години чекаше Лацио за нова гостинска победа на „Сан Сиро“ против Милан, последен пат тоа го направи на 3 септември 1989 година.

„Небесно-сините“ на тој начин ја запиша шестата победа оваа сезона во најсилното италијанско првенство, а „росонерите“ го претрпе шестиот пораз во шампионатот.

Сите голови на мечот ги постигнаа играчите на римскиот клуб, а серијата започна со погодокот кој во 25. минута го реализираше Чиро Имобиле после асистенцијата на Лазари.

Прочитајте и...  „Дијамантот“ блеска во Наполи: Уште повисоки оценки за Елмас!

Само три минути подоцна Бастос си постигна автогол за израмнување, а конечниот епилог го постави Жоакин Кореа.

Во 83. минута Кореа после една одлична соло акција и добар шут го матираше Џанлуиџи Донарума.

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат