Сефте за Металург на подготовките

Во последниот натпревар од Кањижа Купот, Металург убедливо го совлада белградски Партизан, со 28:23 (12:11). Со оваа победа, Металург го заврши турнирот на третото место, а ова беше прв триумф за екипата во настапите на двата турнири, во Русија и сега во Србија.

Металург на оваа средба настапи без двајцата голмани но и нивната замена, Мијатовиќ, беше солиден со 10 одбрани.

Металург не го почна најдобро овој натпревар и во првите дваесетина минути најчесто беше во резултатска негатива од еден до два гола. Се се смени во 24. минута, кога Металург го презеде водството и веќе не го испушти до самиот крај на натпреварот.

Најдобар стрелец во Металург повторно беше Мице Шилегов, со седум постигнати голови.

Прочитајте и...  Арсенал триумфално во Пиреја, страшен пресврт на Ренџерс (ВИДЕО)

Металург по настапот на турнирот во Кањижа, пред да се врати во Скопје, утре ќе одигра пријателски натпревар со екипата на Дубочица.

Прочитај повеќе

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат

Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Слободен печат

Ѓоковиќ расположен пред Дубаи, Иванишевиќ подготвува „одмазда“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

11 − седум =

Прочитај повеќе

Роналдо в сабота ќе го игра 1.000 натпревар во кариерата! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија со 10 натпреварувачи на „Мавровскиот меморијал“

Слободен печат

Арсенал нема пораз во 2020, а најголемото изненадување доаѓа од Италија

Слободен печат

Млад навивач на Јунајтед му пиша на Клоп да престане да победува! (ФОТО)

Слободен печат

Комедија на мечот Хетафе – Ајакс! (ВИДЕО)

Слободен печат

Абидал: Проблем со Меси? Една важна работа научив овие денови!

Слободен печат