Се запали воз полн со навивачи (ВИДЕО) - Слободен печат

Се запали воз полн со навивачи (ВИДЕО)

Фановите на германската екипа Фрајбург со воз се враќаа дома после фудбалскиот натпревар со Унион, но на патот спрема Фрајбург дојде до пожар.

Дури 200 пожарникари го гаснеа пожарот, а голем број на полициски и амбулантни возила брзо стигнаа во близина на возот кој гореше.

Германските медиуми известуваат дека три лица се хоспитализирани со полесни повреди, а имал уште еден човек, иако повреден, одбил лекарски третман.

Портпаролот на противпожарната служба изјави дека еден вагон изгорел „во целост“ и потврди дека неколку стотици фанови биле во возот.

Стотици патници скокнаа од возот носејќи јакни и шалови преку лицето со цел да се спасат.

Прочитајте и...  Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 × четири =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат