Се преврте автобус со вработени во Кромберт и Шуберт, неколкумина се повредени

Полиција / Фото: МВР

Утрово кај 6:30 во близина на фабриката ,,Кромберг и Шуберт” во Жабени се случи сообраќајна незгода, се превртел автобус со вработени. Ова се првичните информации од битолската полиција, од каде го потврдуваат настанот, каде се врши увид.

Од СВР Битола велат дека повредените се надвор од животна опасност, додека подетални информации ќе има во текот на денот.

Автобусот се превртел на излезот од фабриката, а пет лица биле пренесени во болница меѓу кои и возачот.

Видео на денот