Санкционирани 256 возачи за брзо возење

Контрола на брзината на возење. / Фото; МВР

Во ациска контрола на територијата на државава денеска Министерството за внатрешни работи регистрираше 256 прекршоци за брзо возење.

Како што информираат од МВР, вкупно 256 возачи се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 115 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 141 надвор од населено место.

Видео на денот