24 C
Скопје

Ручек за половина час: Пилешко со тиквички во крем сос

Можете да го јадете како главно јадење или да го послужите со тестенини.

Испробајте го рецептот за пилешко месо со тиквички и павлака и тоа наскоро ќе ви стане омилено јадење.

Состојки:

 

– 400 гр пилешки гради

 

-1 мала тиквичка

 

– 1 кисела павлака

 

– 2 лажици сусам

 

– 1 мала главица кромид

 

– сол, зачини по желба

Подготовка:

 

Исецкајте го месото на коцки, посолете го и зачинете го по желба.

 

Во тава сипете малку масло, испржете го кромидот, а потоа додадете го месото.

 

Намалете го оганот на средна температура и оставете да се пржи десетина минути, па додадете ја тиквичката која претходно сте ја исецкале на коцки.

 

Оставете да се готви уште десетина минути, додека сокот кој ќе го испушти тиквичката да го омекне месото.

 

Во сад ставете ја павлаката со сусамот, измешајте, па додадете ги во тавата. Кога сите состојки се ставени во тавата, оставете да крчка уште пет минути.

 

Пријатно!

Поврзани вести

Избегнете труење: Кое месо колку време може да го чувате во фрижидерот и замрзнувачот?

Слободен печат

Зошто се јавува чувство на надуеност кога јадеме салата?

Слободен печат

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

ВИДЕО: Рецепт од нутриционистката Цвета Динева за зголемување на имунитетот во борба против Ковид-19

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

Остави Коментар