Роберт Саздов во Солун сведочел и докажувал дека Панки е познат пејач - Слободен печат
Шоу биз

Роберт Саздов во Солун сведочел и докажувал дека Панки е познат пејач

Неговиот поранешен колега од „Куку Леле“, Роберт Саздов, за „Ексклузив“ изјавил дека во судот во Солун сведочел дека Панки е познат пејач од Македонија.

Неодамна Сашо Каимовски – Панки беше уапсен на граничниот премин Богородица-Евзони, поради европската потерница за негово апсење распишана пред 13 години.

Неговиот поранешен колега од „Куку Леле“, Роберт Саздов, за „Ексклузив“ изјавил дека во судот во Солун сведочел дека Панки е познат пејач од Македонија. Како доказ носел насловни страници од магазини, видеа од гостувања во емисии и други материјали, бидејќи видеата од Јутјуб не биле доволен доказ во одбраната.

Панки пред 13 години бил вмешан во мрежа која крадела податоци од банкомати. Оттогаш по него е распишана потерница за апсење.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close