Републиканците под притисок: Советник има докази против Трамп?

Инаку, републиканците во горниот дом на Конгресот на САД имаат мнозинство.

Републиканците во американскиот Сенат се под се поголем притисок од демократите да дадат дозвола за изведување на сведок и поднесување на нови докази на судењето за отповикување на претседателот Доналд Трамп.

Демократите инсистираат на сведочење на поранешниот советник за национална безбедност, Џон Болтон.

Тој, како што јавуваат американските медиуми, напишал книга во која директно го поврзува Трамп со планот да се замрзне помошта на Украина додека не се изврши извесна политичка услуга.

Трамп, инаку, уште во минатото ти демантираше овие тврдења.

Инаку, републиканците во горниот дом на Конгресот на САД имаат мнозинство.

Прочитајте и...  Песков за наводното руско мешање во американските избори: „Параноични наводи кои немаат врска со вистината“

Прочитај повеќе

Обвинети седум лица за „камионот на смртта“ во кој загинаа 39 виетнамски мигранти

Слободен печат

Додик: Ситуацијата во БиХ е најтешка од времето на Дејтонскиот мировен договор

Слободен печат

Петровска: Со печат за продолжување на важноста може да се реши проблемот со пасошите

Слободен печат

Вредноста на американскиот долар нагло порасна поради коронавирусот

Слободен печат

Петровска: Чулев избрзува, создава уште поголем хаос во јавноста

Слободен печат

Шпанија ќе ги ограничи рекламните огласи за обложување преку Интернет

Слободен печат

Остави Коментар

оне × 4 =

Прочитај повеќе

Страшен верски култ се развива паралелно со коронаворусот во Јужна Кореја

Слободен печат

Гутереш бара крај на кошмарот во Идлиб, реагираат и други државници

Слободен печат

УНХЦР: Грција да реагира на шокантните и недостојни услови во кои живеат мигрантите

Слободен печат

Aктивисти на „Fridays For Future“ од Скопје беа задржани од полицијата во Министерството за животна средина (ФОТО)

В. Т.

Километарски турски воен конвој пристигнува во Сирија (ВИДЕО)

Слободен печат

Пендаровски: Партизацијата во институциите е на недозволено високо ниво

Слободен печат