Реал го праќа Одегард и на трета позајмица (ФОТО)

Само што ја заврши сезоната во дресот на Витезе каде што имаше учинок од 39 натпревари и 11 голови, „кралевите“ веднаш го испратија на нова позајмица, вкупно трета.

Од управата на клубот официјално потврдија дека Норвежанецот ќе му биде позајмен на Реал Сосиедад на една година, поточно до летото 2020 година.

На младиот Одегард во 2015 година кога потпиша за „кралевите“ му предвидуваа голема кариера, но следните неколку сезони не успеа да се наметне.

Има само еден официјален настап за Реал, на 30 ноември 2016 година во „Копа дел Реј“против нисколигашот Културал Леонеса и ги одигра сите 90 минути во триумфот од 6:1.

Прочитајте и...  Откако ја победи УЕФА, Гвардиола влезе во војна на зборови и о првиот човек на Ла Лига

Да додадеме уште дека норвешкиот сениорски репрезентативец како позајмица играше и во холандскиот Херенвен со 38 мечеви и три погодоци.

Прочитај повеќе

ПСЖ најде начин да го убеди Мбапе да остане, цехот ќе го плати Нејмар

Слободен печат

Гвардиола и Сити и ја крадат најголемата желба на Барселона

Слободен печат

Нова лудорија на Марадона, со ѕвер од 200.000 евра влезе на фудбалски терен (ВИДЕО)

Слободен печат

Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Слободен печат

Серхио Рамос ги збудале жените, има подобро тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откако ја победи УЕФА, Гвардиола влезе во војна на зборови и о првиот човек на Ла Лига

Слободен печат

Сега и Кувајтските петро-долари влегуваат во фудбалот, на мета италијански гигант

Слободен печат

Шпанците тврдат дека Ѓоковиќ се подготвува за настап на УС Опен

Слободен печат

По исфрлањето од ноќен клуб Халанд се врати на „работата“ на нива

Слободен печат

Мекгрегор за роденеден си се почести со часовник вреден половина милион долари (ФОТО)

Слободен печат

Клоп не можеше да верува, големи грешки на Ван Дајк и Алисон! (ВИДЕО)

Слободен печат