Повреден камионџија од Богданци

На патот Битола-Прилеп пред Кукуречанска крстосница, се случила сообраќајна незгода помеѓу комбе „цитроен џампер“ со велешки регистарски ознаки управувано од И.Л.(37) од Богданци и „даф“ со приколка со охридски регистарски ознаки управувано од Л.А.(59) од Охрид.

Во незгодата И.Л. се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во клиничката болница во Битола.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Битола и се работи на целосно расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Возило прегази пешак кој им подлегна на повредите

Прочитај повеќе

По семејна расправија кичевец се обидел да го запали семејниот стан

Слободен печат

Верижен судир на пет возила во Битола

Слободен печат

АХВ откри измамник: Сопственик на фирма препакувал и продавал јачменова трева во прав „без глутен“

Слободен печат

Возило прегази пешак кој им подлегна на повредите

Слободен печат

Обвинителен акт против жител на Добри Дол за поседување оружје

Слободен печат

Наместо да седат во карантин излегувале и недолично се однесувале низ Охрид

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Среде пат оставено малолетно момче со прострелна рана на ногата

Слободен печат

Над 20 наставници од Драчево изготвувале лажни сведителства за основци

Слободен печат

Сообраќајка во Тетово, повредени шестгодишно дете и неговата мајка

Слободен печат

Повредениот во сообраќајката кај Дреново во добра здравствена состојба испишан од велешката болница

Слободен печат

Моника Ристеска: Татко ми ме претепа зашто бев да земам чипс од шкафчето во кујна

Мирослава Бурнс

Пожар во семејна куќа во Прилеп

Слободен печат