ПСЖ ја одреди цената за Мбапе

Раководството на ПСЖ полека го прифаќа податокот дека во најскоро време ќе мора да се раздели со Килијан Мбапе. Според францускиот весник „Л’Екип“, ПСЖ воопшто нема да ги зема во предвид понудите кои се под 250 милиони евра.

„Светците“ не сакаат да го продадат најдобриот млад фудбалер на светот но се свесни, дека ако тоа не се случи оваа година, тогаш наредната, Мбапе сигурно ќе си замине.

Најголем интерес за услугите на францускиот репрезентативец пројавува Реал Мадрид чиј тренер Зинедин Зидан токму во него го гледа предводникот на новиот тим на Реал Мадрид со кој ќе се обиде да се врати на победничките патеки. Од „кралскиот“ клуб се подготвени позитивно да одговорат на барањето на челниците на ПСЖ и подготвуваат понуда „тешка“ 280 милиони евра. И самиот

Прочитајте и...  Велкоски и соиграчите ја славеа титулата на улиците на Сараево! (ВИДЕО)

Во штотуку завршената сезона, Килијан Мбапе беше прогласен за МВП во француското првенство, а на 51 натпревар постигна 43 голови.

Прочитај повеќе

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат

Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Слободен печат

Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат