Прогласени победниците на „Никад није касно“: Гласањето беше многу напнато – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Прогласени победниците на „Никад није касно“: Гласањето беше многу напнато

Покрај претседателот Саше Милошевиќ Маре, жирито го сочинуваа: Лепа Брена, Ацо Пејовиќ и Драгана Мирковиќ.

Синоќа се одржа големото финале на „Никад није касно“ во кое на публиката и се претставија 12 кандидати, а нешто по полноќ почна соопштувањето на имињата на победниците.

Познатата македонска фолк пејачка Ленче Кукуќ од Струмица победи меѓу 11-те финалисти.

Таа од стручното жири освои 172 гласови, а од фејсбук публиката 5.164 гласови. Ленче беше втора, според СМС гласовите, со 3.694 СМС пораки.

Покрај претседателот Саше Милошевиќ Маре, жирито го сочинуваа: Лепа Брена, Ацо Пејовиќ и Драгана Мирковиќ, а гласаа по стариот евровизиски систем. Преку телефонско вклучување во текот на финалето гласаа и актери, пејачи, композитори, кои беа дел од шоуто во изминатата четврта сезона на „Никад није касно“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close