Претера со славата: „Иранскиот Меси“ спиел со 23 жени! – Слободен печат
СпортФудбал

Претера со славата: „Иранскиот Меси“ спиел со 23 жени!

Реза Парастеш од Иран кој потсетува на славниот аргентински фудбалер и играч на Барса, Лионел Меси, сега се наоѓа во големи проблеми.

Сличноста со ѕвездата на Барселона одлучил да ја употреби како предноста во заведувањето на жените.

Тој спиел со дури 23 жени пред кои се претставувал како Лионел Меси, а сега сите одлучија да го тужат за сексуална злоупотреба.

Пред две години неговиот татко побарал да се слика во дресот на славниот фудбалер, а фотографијата брзо стана хит на интернет.

Тој дури поради сличноста со Аргентинецот одлучи да ја скрати косата и пушти брада во надежта повеќе изгледа на играчот на Барса.

– Ме измами, ме лажеше. Рече дека е Меси и дека ќе ме однесе во Шпанија – рече една од жртвите на „лажниот Меси“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close