Престрелка во Сараево, убиена жена (ВИДЕО)

Во сараевската населба Ступ се случила престрелка во која била убиена една женска личност.

Портпаролката на кантонското обвинителство во Сараево, Азра Бавчиќ, изјави дека кантонскиот обвинител на должност отишол на местото на настанот и дека судскиот експерт исто така ќе присуствува во истрагата.

– Безживотното тело на една жена е пронајдено во близина на пазарот Хеко – потврди Бавчиќ.

Делот на Ступ во чија близина се случи пукањето е блокиран, а повеќе детали за инцидентот ќе бидат познати откако ќе заврши истрагата.

Прочитајте и...  Викенд без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Прочитај повеќе

Шахпаска: Родителите на децата до шест години и со продолжено породилно да се вратат на работа

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Швајцарците со мнозинство од 50,1 процент го поддржаа купувањето на нови борбени авиони

Слободен печат

Се бројат мртвите во судирите меѓу Азербејџан и Ерменија: Загинаа 16 Ерменци, повредени се над 100

Слободен печат

Белите мантили на удар – и буквално: Сè почести физички напади врз здравствените работници

Слободен печат

Дали е Брисел новото европско жариште?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Азербејџан прогласи воена состојба: Ерменија размислува да ја признае независноста на Нагорно-Карабах

Слободен печат

Белоруската полиција со солзавец и шок бомби против „непослушните демонстранти“

Слободен печат

Судирите меѓу Ерменија и Азербејџан: Зошто започнаа и како светот гледа на нив? (ВИДЕО)

Слободен печат

Именувањата на директорите ќе почнат најдоцна до 15 октомври

Слободен печат

Макрон: Лукашенко мора да си оди

Слободен печат

Заев: Фирмите што имаат загуба нема да треба да исплатат К-15 на вработените

Слободен печат