-4 C
Скопје

Познатиот српски актер во новата сезона на хит-серијата на Нетфликс „Stranger Things“!

Во новата сезона на една од најгледаните серии „Stranger Things“, една од улогите ја доби српскиот актер Никола Џуришко. Тој неодамна потврди дека добил улога во хит насловот на Нетфликс, а сега се познати и деталите за ликот што го толкува.

инстаграм

„Stranger Things“ веќе стана најгледаната серија на сервисот за стриминг Нетфликс со својата прва сезона. Во новата, четврта сезона на Винона Рајдер, Дејвид Харбор, најмладата надеж на Холивуд, Мили Боби Браун и други им се придружуваат уште неколку ликови, а еден од нив го игра и Никола.

Трејлерот потврди дека дејството на новата сезона ќе се случи во Русија, а ликот на Џуришко ќе се вика Јури. Како што опишува Поп Шугар, Јури е чуден шверцер и шегаџија кој ужива во лош хумор и крцкав путер од кикирики колку пари.

Прочитајте и...  Дали диуретиците се штетни за бубрезите?
инстаграм

„Улогата е убава и импресивна, впечатлива, одговара на мене и на мојот сензибилитет, дел од мојот опсег на експресивни можности“, рекол Џуришко за неговиот ангажман во серијата.

Никола ова лето потврди дека е ангажиран за популарната серија, но не смееше да открие ништо.

инстаграм

„Не можам да откријам ништо, никакви детали, бидејќи сум под тежок договор, освен да се пофалам дека го правам тоа. Не можам да кажам ниту на мајка ми. Можам да кажам дека улогата е многу пристојна, просечна е, не е најмала во светот и не е огромна“

Поврзани вести

Виц на денот: Ковид-19

Слободен печат

Се породи пред пет месеци, а веќе сака пак да забремени: Софи Тарнер сака големо семејство

Слободен печат

Бекута им одржа лекција на колегите: Можеби ќе останеме без пари, но настапите не се повредни од ниту еден живот!

Слободен печат

Детален месечен хороскоп за декември за Вага, Скорпија и Стрелец: Пред вас е убава иднина

Слободен печат

ВИДЕО: Ја има ЈК во природна големина! Ѕирнете во собата на фан на Карлеуша

Слободен печат

ФОТО: По гласините за врската со винарот Северина се огласи и откри кој ѝ го чува грбот

Слободен печат

Остави Коментар