Потег на годината: Фудбалер во Украина намерно утна пенал! (ВИДЕО) - Слободен печат

Потег на годината: Фудбалер во Украина намерно утна пенал! (ВИДЕО)

Поранешниот репрезентативец на Украина, Денис Кожанов имаше фер плеј потег кој го направи на пријателскиот натпревар меѓу неговиот Волин и Лвив.

Кожанов намерно утнал пенал при резултат 2:1 за противникот, бидејќи сметаше дека судијата погрешил што досуди најстрога казна, односно немало никаков контакт за прекршок.

https://twitter.com/uabookierating/status/1152683665769582596

– Ние сме за правда. Зошто да го провоцираме противникот. Ветив дека ќе го утнам пеналот и мислам дека го направив вистинскиот потег – рече Кожанов.

Доби аплауз од гледачите на трибините, како и од противничките фудбалери на теренот.

Крајниот резултат на оваа тест средба беше 2:1 за Лвив во чиј тим двоен стрелец беше Ренан, а на спротивната страна погодок имаше Пономар.

Прочитајте и...  Ливерпул не е толку силен, Премиер лигата е слаба

Прочитај повеќе

Профитерите заработуваат од смртта на Брајант, сликичка продадена за неверојатни 50.000 долари

Слободен печат

Тим последен полуфиналист, подобар од Надал во четири сета

Слободен печат

Ливерпул не е толку силен, Премиер лигата е слаба

Слободен печат

Мурињо и официјално си доби засилување во нападот

Слободен печат

АБА ја потврди казната за МЗТ Скопје

Слободен печат

Шекил: Сè уште не спијам, го загубивме најголемиот во историјата на Лејкерс

Слободен печат

Остави Коментар

four × 4 =

Прочитај повеќе

НБА лигата во иднина без броевите 8 и 24?

Слободен печат

Навивачите на Јунајтед со чадни бомби го нападнаа домот на Вудворд (ВИДЕО)

Слободен печат

Прво грен слем полуфинале за Зверев, Халеп меѓу четирите најдобри за помалку од еден час

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО идентификувано телото на Коби Брајант

Слободен печат

24 поени на Ембид во дресот на Коби „24“ (ВИДЕО)

Слободен печат

„Засекогаш Коби“: Бура од емоции на „Сан Сиро“! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат