Tag : Денис Кожанов

Спорт Фудбал

Потег на годината: Фудбалер во Украина намерно утна пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот репрезентативец на Украина, Денис Кожанов имаше фер плеј потег кој го направи на пријателскиот натпревар меѓу неговиот Волин и Лвив. Кожанов намерно утнал пенал...