После Барса, Гризман знае каде сака да ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

Французинот е член на Барса од минатото лето, кога за 120 милиони евра дојде од редовите на Атлетико Мадрид.

Фудбалерот на Барселона изјави дека сака да игра и во американската МЛС лига и таму да ја заврши кариерата.

Антоан Гризман (29) има договор со Каталонците до 2024 година, а по завршувањето на истиот можно е да направи трансфер во САД.

Освојувањето на „Ла Лига“ и Лигата на шампионите со Барселона е сон и главна цел. После тоа следува Светското првенство во Катар, а потоа и МЛС.

Не знам за кој клуб би играл во МЛС лигата, но навистина го сакам тоа. Целта ми е да ја завршам кариерата во САД. Доколку тоа биде можно, сакам да бидам дел од екипа која ќе се бори за титулата – рече Гризман за „Лос Анџелес Тајмс“.

Прочитајте и...  Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Французинот е член на Барса од минатото лето, кога за 120 милиони евра дојде од редовите на Атлетико Мадрид.

Прочитај повеќе

Милан со шампионска „услуга“ за Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен печат

Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат