Поранешна учесничка во „Парови“: Ме киднапираа и ми се закануваа дека ќе ме фрлат во Скадарско езеро (ФОТО) - Слободен печат

Поранешна учесничка во „Парови“: Ме киднапираа и ми се закануваа дека ќе ме фрлат во Скадарско езеро (ФОТО)

Ирма Сејраниќ поранешна  учесничка на реалното шоу „Парови“ за маку обиколка околу Скадарско езеро кое се наоѓа на границата помеѓу Црна Гора и Албанија ќе ја платела со живот.

Поранешната учесничка на реалното шоу едно попладне на повик на свои пријатели одлучила да замина во Бар и да го посети познатото езеро.

– Ирма понекогаш е како мува без глава, знаете како велат за луѓето кои не прашуваат ништо, само да влезат некаде. Иако во Будва имаше луксузен хотел на располагање, таа сакаше малку авантура. Се слушнала со блиски пријатели кои живеат во Бар и со нив договорила еднодневна екскурзија . Кога дошла до делот каде туристите се качуваат на бродчињата, гледајќи во телефонот влегла во едно мало бродче на повик на двајца крупни момци, мислејќи дека тоа е бродот кој ги чека.

Прочитајте и...  Албанија очекува на донаторската конференција да бидат собрани околу 350 милиони евра

– Дури кога тргнале, на Ирма и станало јасно каква кобна грешка направила и дека ниту еден од момците на бродот не е нејзин пријател. Тогаш веќе било доцна. Ја фатило паника и страв. Им кажала на момците да ја вратат назад и дека направила грешка, но тие само се смееле и се преправале дека не ја разбират што зборува -раскажува извор близок на Ирма.

– По некое време еден од нив и се приблжил во лице со зборовите: „Убавице, знаеш ли каде те водиме? Таква „мачка“ како тебе може да заработи многу пари. Таква русокоса убавица може да живее како кралица. Одиш со нас и нема враќање назад или ќе завршиш на дното на езерото. Ирма почнала да плаче и да ги моли да ја пуштат. Момците цело време се смееле и ја провоцирале. После дваесет минути агонија пристигнал спасот. Имено, нејзините пријатели од локалните морнари дознал во кој брод влегла Ирма, па веднаш тргнале да ја бараат. Ги пристигнал брзо, а Ирма како на филм скокнала од бродот во кој се возела во тој на пријателите. Насилниците веднаш избегале, а пријателите на Ирма подоцна и објасниле за какви луѓе станува збор – изјавил изворот.

Прочитајте и...  Србија ќе донира два милиони евра за штетите од земјотресот во Албанија

– Три минути ми беа ужасни. Мислев дека е готово, видов дека имаат ножеби и веќе се гледав како ме бодат и како ме фрлаат на дното од езерото. Само Господ ме спаси од тие манијаци – рекла Ирма.

Прочитај повеќе

Неодоливата Лорен Симпсон и корисни совети како да постигнете совршено тело! (ФОТО)

Слободен печат

Прекрасната Ешли Грем повторно ја воодушеви јавноста! (ФОТО)

Слободен печат

Ким Кардашијан се обиде да го бакне Кание, а тој „ладно“ ја одби! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бојата на долната облека кај жените открива каков љубовник е таа во кревет!

Слободен печат

Ниту родителите не би ја препознале: Антониа Гиговска го промени изгледот! (ФОТО)

Слободен печат

Шокантни резултати: Повеќе од 10 сексуални партнери – поголем ризик од рак?

Слободен печат

Остави Коментар

1 × три =

Прочитај повеќе

Поранешната тинејџерска ѕвезда го запознала својот вереник на рехабилитација! (ФОТО)

Слободен печат

Северина се огласи откако го отстрани презимето Којиќ! (ФОТО)

Слободен печат

Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

Слободен печат

Пријателството помеѓу Опра и поранешниот кралски пар е во криза!

Слободен печат

Голи нозе, мини-фустан, впечатлива боја… Брижит Макрон во комбинација која малку жени би се осмелиле да ја носат (ФОТО)

Слободен печат

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Слободен печат