8 C
Скопје

Полскиот репрезентативец Валчак до 2022 година во Вардар

Полскиот репрезентативец Патрик Валчак е нов играч на актуелниот европски шампион Вардар 1961.

Тој игра на позицијата пивотмен и со „црвено-црните“ потпиша двегодишен договор до 2022 година.

Валчак на својот дрес од следната натпреварувачка сезона ќе го носи бројот 7.

27-годишниот играч досега ги бранеше боите на Либек, а претходно беше дел и од Кјелце.

Вардарци во изминатиот период ги промовираа како нови засилувања уште Робин Кантегрел, Марко Вујин, Гоце Георгиевски, Филип Талески, Анте Гаџа и Јосип Векиќ.

Прочитајте и...  Бомба на Нејмар: Јас и Меси треба да играме заедно идната година

Поврзани вести

ВИДЕО: Навивачи на „Емирати“ стадионот после 272 дена!

Слободен печат

ВИДЕО: Динамо слави, рекордерот Адеми асистираше за победа против Феенорд!

Слободен печат

Поранешната ѕвезда на Реал Мадрид прогласи банкрот!

Слободен печат

ВИДЕО: Пред 30 години го шокираше светот, сега сака реванш со Тајсон!

Слободен печат

Лига на нации: Италија во полуфиналето против Шпанија!

Слободен печат

Привремениот претседател на Барса: Јас би го продал Меси!

Слободен печат

Остави Коментар