Пијан татко и син нападнале полицајци

Инцидентот се случил вчера околу 6 часот на улицата „Методија Шаторов Шарло“ во Скопје.

Скопската полиција денеска извести дека вчера полициска патрола ги уапсила С.Д.(53) и неговиот син А.Д.(22), двајцата од Скопје.

Според полицијата, вчера околу 6 часот на улицата „Методија Шаторов Шарло“, С.Д., кој бил во алкохолизирана состојба, агресивно се однесувал кон полициски службеници кои постапувале по претходна пријава, а при обид да го приведат, полицајците биле нападнати од неговиот син.

Прочитајте и...  Стружанец крадец во време на полициски час

Прочитај повеќе

Парична казна за кумановец заради непочитување на самоизолација

Слободен печат

Парични казни за 9 лица од Гостивар – се возеле за време на полициски час

Слободен печат

Стружанец крадец во време на полициски час

Двајца мажи се шетале низ Куманово додека важел полицискиот час

По 3,5 години затвор за Аљими и Гури

Пресуда за предметот „Транспортер“

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Денеска пресуда за „Титаник 3″

Нема лабаво: Кривични пријави за тие што не седат дома

Марина Дамческа

Мајка и нејзините две ќерки приведени за поседување кокаин

Слободен печат

Четири лица обвинети за непостапување според здравствени прописи во Велес

МИА Агенција

Во Кичево шест лица не го почитувале полицискиот час, тие се приведени

Уапсена скопјанка која не го почитувала полицискиот час