Пејачката Аланис Морисет повторно бремена

Аланис Морисет веќе двапати се оствари како мајка, а неодамна преку Инстаграм објави дека е бремена со нејзиното трето дете.

Таа објавила фотографија како снима во студио, а евидентен е нејзиниот заоблен стомак.

Аланис има 44 години и веќе ги има осумгодишниот Евер Имре и тригодишната Оникс Солас.

Морисет последен пат издаде албум во 2012 година, а на фотографијата на Инстаграм напишала дека следуваат многу нови нешта.

Прочитајте и...  Игор Џамбазов и Илина Арсова: Омилениот пар на македонската јавност

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар