Педофил намамил дете со слатки, а потоа го убил и го силувал неговиот труп (ФОТО)

Ужасно злосторство се случило во Украина кога педофил силувал и задавил дете (12), откако го намамил со слатки и го одвел во напуштена зграда, пренесува Дејли мејл.

Родион Волков се враќал дома од фудбалскиот тренинг кога му се доближил маж и започнал разговор со него во Дњепар, град во централниот дел на земјата.

Откако ја добил неговата доверба, странецот го одвел во блиската продавница и му купил слатки, пренесуваат медиумите.

На фотографиите од камерите се гледа како Волков стои покрај мажот (59) во продавницата. На другата слика се гледа како си заминуваат заедно.

Откако ја напуштиле продавницата, странецот наводно го повикал детето во напуштената зграда во паркот.

Кога влегле внатре, мажот го силувал и убил детето, а потоа наводно имал секс со неговото мртво тело, рекле истражителите.

Прочитајте и...  Шаќири: Отворена опција за намалување на административците е трансферот во приватен сектор

Фамилијата на детето го пријавила неговото исчезнување откако не се вратил дома и не се јавил на телефон.

Службениците успеале да влезат во трага на телефонот на детето и почнале да го пребаруваат паркот.

– Кога влегле во напуштената зграда, виделе маж како лежи на душек прекриен со облека. Мажот тогаш скокнал, ги повлекол панталоните и почнал нервозно да се однесува, рекла портпаролката на полицијата Људмила Копиленко.

Потоа, како што рекла таа, полицијата под купот на облека го пронашла голото тело на детето.

Мажот, чие име не е наведено, е локален бездомник кој живее во напуштената зграда.

Тој бил веднаш уапсен, а на полицијата и признал дека „го силувал детето пред да го задави, а потоа имал сексуален однос со неговото тело“.

Прочитајте и...  Шпигел: Меркел го посетила Навални во берлинската болница

На педофилот му се заканува доживотна казна затвор.

Прочитај повеќе

Србинка со новороденче заврши во притвор- била шеф на балканска наркобанда во Шпанија (ВИДЕО)

Слободен печат

САД ќе ја затворат амбасадата во Багдад доколку продолжат ракетните напади

Слободен печат

Азербејџан ја очекува поддршката на Србија околу Нагорно-Карабах

Слободен печат

Се појави видео од приемот на Јанкулоска во „Идризово“ (ВИДЕО)

Маријана Митровска

Во Франција коронавирусот зема замав- над 4 илјади заразени во еден ден

Маријана Митровска

Бесими: Ребалансот во тек, средствата ќе се насочат таму каде ќе дадат подобри резултати

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Словачка во среда повторно ќе воведе вонредна состојба

Слободен печат

Итна седница на Совет на безбедност на ОН за Нагорно-Карабах

Слободен печат

„Да ги стреламе или да ги отруеме со гас“, снимен заговор за убиство на мигранти

Слободен печат

Нема поддршка за Законот на ЈО, нема опозициски предлог за јавен обвинител

Слободен печат

Заев: Ние се боревме ФИРОМ да го тргнеме

Слободен печат

Поради пандемијата изгубени се 12 билиони долари од светскиот БДП