Откриено зашто Каваи Ленард следи само еден кошаркар на Твитер

Каваи Ленард, актуелниот МВП на финалето во НБА лигата не е љубител на социјалните мрежи и тој има профил на Твитер, но речиси и не го користи. Ленард го отвори профилот на Твитер додека беше кошаркар на Сан Антонио спарс и на него следи само еден кошаркар, Џамал Крафорд.

– Никогаш не сум го прашал Каваи зашто само мене ме следи на Твитер, но можам да претпоставам. Пред светот да го примети Каваи, јас веќе го знаев доста добро. Тој беше дебитант во НБА и не играше премногу, но видов во него нешто што ми велеше дека тој ќе биде голем кошаркар и ѕвезда. Го обожував начинот на кој игра и постојано му зборував дека сум воодушевен од неговата игра – откри Крафорд.

Прочитајте и...  Лазаров прв стрелец, Кузмановски подобар во „македонското дерби“ на ЕХФ купот

Џамал Крафорд во текот на кариерата три пати ја освојуваше наградата за најдобар шести играч во НБА лигата.

Прочитај повеќе

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат

Револуција во фудбалот, Шкотска забрани играње со глава на деца помлади од 12 години

Слободен печат

Навивачите на Барселона му се извинија на Брајтвајт за пречекот

Слободен печат

Ѓоковиќ открива како комуницира со Надал и Федерер

Слободен печат

Остави Коментар

17 − 7 =

Прочитај повеќе

Тренер го победи поранешниот клуб па ги соблече панталоните пред навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје се ослободи од двајца странци

Слободен печат

Фудбалерите на белгиски клуб играле над масовна гробница од Бронзено време

Слободен печат

Најголемата легенда на Бостон носеше дрес на Лејкерси поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Гвардиола: Му се воодушевувам на Реал Мадрид

Слободен печат

Коронавирусот го одложува наредното коло во Серија А

Слободен печат