Откриени кои се кодните имиња на кралицата Елизабета и принцот Хари

Ако некој е под лупа на јавноста, тоа сигурно е британското кралско семејство. За тоа во добар дел е заслужна и мистеријата која владее околу неговите членови.

Деталите од приватниот живот на кралицата Елизабета и нејзините наследници се многу интересни, а животот во внатрешноста на палатата ги интересира сите.

Така овие денови во британските медиуми исплива информација дека телохранителите на кралицата Елизабета (93) имаат посебно име за неа кога таа се појавува во јавноста.

„Daily Mirror“ пишува дека телохранителите кралицата ја нарекуваат Шерон (Sharon) или само Ш (S). Тоа е нејзиното кодно име за да и се заштити идентитетот. Кога комуницираат со пораки, телохранителите кралицата ја нарекуваат само „Ш“.

Интересно е тоа што нема само кралицата Елизабета кодно име. „Mirror“ пишува дека Дејвид Стивенс (David Stevens) и Девина Скот (Davina Scott) се кодните имиња за принцот Хари (Harry, 35) и Меган Маркл (Meghan Markle, 38) .

Прочитајте и...  РК Вардар со ново име, Михајловски генерален менаџер на „црвено-црните“

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат