Олимписка шампионка од Хрватска се фотографираше со Ѓоковиќ и ги воодушеви фановите

EPA-EFE/DIEGO AZUBEL

Хрватската таекводистка Матеа Јелиќ вчера го освои златниот медал во категоријата до 67 килограми, а потоа во олимпиското село се фотографираше во Новак Ѓоковиќ и веднаш ги воодушеви фановите на тенисерот. Матеа под фотографијата не напиша ништо, туку остави емотикони на две златни медали.

Олимписката шампиоинка на тој начин му посака на Новак Ѓоковиќ исто така да го освои златниот медал и да го продолжи походот кон освојување на „златниот слем“.

Интересно е што идол на Хрватката е српската таеквондистка Милица Мандиќ која денеска го освои златниот медал во категоријата над 67 килограми.

Видео на денот