Околу 30 минути се чека на ГП „Табановце“

ГП Табановце / Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Околу 30 минути утринава се чека на граничниот премин Табановце за излез од државата, информира Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите гранични премини, според АМСМ, нема подолги задржувања за влез и излез од земјава.

Низ државава, сообраќајот се одвива непречено по суви коловози. За утре, во периодот меѓу 11.30 и 14.30 часот, најавен е времен сообраќаен режим на патот Кичево-Охрид, поточно на делницата Пресека-село Врбјани. Прекините ќе бидат во времетраење од 15 до 20 минути.

Извор: МИА

Видео на денот