Новицки: Се здебелив седум килограми – Слободен печат
КошаркаСпорт

Новицки: Се здебелив седум килограми

Легендата на Далас маверикс, Дирк Новицки ужива во пензионерските денови и прави работи кои му беа забранети додека беше активен кошаркар.

Дирк Новицки на крајот од регуларниот дел од сезоната во НБА лигата, по 21 година како член на Далас маверикс замина во пензија. Тој откри дека ужива во пензионерските денови,правејчи работи кои му беа забранети додека беше активен кошаркар.

– Јадам сладолед секој ден. Пробав некои костуми и тие повеќе ми се мали. Се здебелил дури седум килограми. Искрено, не вежбав ниту еднаш откако ја завршив кариерата – изјави Новицки.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close