Нови 177 позитивни случаи на Ковид-19 и двајца мртви во земјава во последните 24 часа

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19 во земјава.

Од друга страна,  излекувани се осум пациенти, а починаа две лица починаа како резултат на коронавирусот.

Со ова вкупниот број позитивни случаи во земјава достигна 2.789.  Од 177 нови, 105 во Скопје и двајца починати. Повторно појавен еден случај во Дебар. Куманово 26, Штип 15, Тетово 13.

Направени се 1245 теста.

Скопје – 105

Куманово – 26

Штип – 15

Тетово – 13

Гостивар – 8

Гевгелија – 2

Дебар – 1

Струга – 1

Велес -1

Битола – 1

Охрид – 1

Валандово – 1

Св. Николе – 1

Неготино – 1.

Прочитајте и...  Чулев: Сите прекршители во изборниот процес ќе бидат најстрого казнети (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заврши времето на политичари елитисти, ние ќе ги засукаме ракавите и ќе ја обновиме Македонија

Слободен печат

Мендух Тачи: Македонците ќе бидат обврзани да прифатат дводомен парламент и не правам договор со ДУИ

Слободен печат

Најмалку две жртви при уривање на зграда во Лагос

Слободен печат

Мандатот на Еулекс продолжен за една година

Слободен печат

Заев: Имаме земја призната од светот, ВМРО-ДПМНЕ може да учи од нас што е патриотизам

Слободен печат

Експлозија на бомба во Авганистан, загинаа шест цивили

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Касами од Тетово: Во наредните четири години ќе се доближиме до ЕУ

Слободен печат

Шахпаска од Велес: На 15 јули одиме напред по патот на напредокот

Слободен печат

ЗНМ, ССНМ и СЕММ ги осудуваат законите упатени кон новинарката Милевска

Слободен печат

Заврши протестот во Нови Сад, во Белград засега мирни демонстрации

Слободен печат

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Шекеринска: Идниот премиер ќе биде Заев кој има рекордна поддршка и кај Македонците и кај Албанците

Слободен печат