1 C
Скопје

Нова ера во Турција – Ердоган најави економски и правосудни реформи

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави денеска дека Турција влегува во нов период на реформи во економијата и правосудството.

Тој најави дека следната година приоритет на парламентот ќе биде новата реформа во правосудството, пренесе Ројтерс.

Ердоган вчера вети и нова стратегија за економски раст на земјата која како и сите во светот, е тешко погодена од ковид-кризата.

Прочитајте и...  Тешко е, ама протов лажните вести се може: Ако вистината доминира, тогаш лагите остануваат на маргините

Поврзани вести

Нова „пандемија” ни чука на врата, човештвото се соочува со дестабилизација на психолошката состојба

МИА Агенција

Германските лекари ќе се обидат со нови лекови да лекуваат ковид-19

Слободен печат

Четири жени од Дебар тврдат дека доктор Асани ги прегледувал во домашната ординација, Веапоска плаќала по 1.000 денари за преглед

Мирослава Бурнс

Тешко е, ама протов лажните вести се може: Ако вистината доминира, тогаш лагите остануваат на маргините

Нови земјотреси утрово ги вознемирија граѓаните на Петриња и Сисак

Слободен печат

Германија ја зајакнува контролата на границите

Слободен печат

Остави Коментар