8 C
Скопје

НЕУСПЕШНО БЕГСТВО: Осуденик пробал да побегне од „Идризово“, го нашле на покривот

Албанскиот државјанин А.Д., кој е осуден на доживотна робија за извршени разбојништво и убиство, успеал ноќеска да побегне од келијата каде ја издржувал казната, но утринава е најден на покривот на затворот „Идризово“.

Според надлежните, осудениот бил во својата келија при проверката во 19 часот, но во 07 часот било забележано дека избегал.

Тој успеал да ја исече заштитна решетка од келијата која се наоѓала на третиот кат, меѓутоа за час и половина бегалецот бил најден на покривот на затворот.

Прочитајте и...  Приведен крадец од Штипско: За два месеца извршил 22 кражби од кои 11 сам

Поврзани вести

Прилеп: МВР приведе лице кое се барало со потерница и го спроведе на издржување затворска казна во Битола

Слободен печат

Приведен крадец од Штипско: За два месеца извршил 22 кражби од кои 11 сам

Слободен печат

Приведени две лица барани со потерница за затворска казна до 12 години

Слободен печат

Скопјанка завршила во болница откако со автомобил удрила во четири паркирани возила

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Слободен печат

Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во прекин: Судир на две патнички возила кај селото Длабочица

Слободен печат

Остави Коментар