9 C
Скопје

Неготинка пријавила физички напад од зетот

Шеесет и деветгодишна неготинка пријавила физички напад од 40- годишниот зет за ќерка, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Физичкиот напад, жителката на Неготино го пријавила вчера околу 20 часот. Таа појаснила дека живее во заедничка куќа со ќерката и зетот.

По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прочитајте и...  Најмалку 10 мртви во насилните протести во Конго против мисијата на ОН

Поврзани вести

Славчо најавува облачно време со дожд и грмежи

Слободен печат

„Слободен печат“ неколку дена по ред е цел на континуирани и добро организирани напади

Слободен печат

ЕУ до крајот на 2021 година добива 200 милиони вакцини „Џонсон & Џонсон”, за кои не е потребна втора доза

Слободен печат

Во несреќен случај почина дете на роденденска забава

Манијак се обидел да силува девојче во тоалетот на трговски центар во Белград

Горан Наумовски

Лансет: Британската варијанта на коронавирус не предизвикува потешки форми на ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар