Навивачите ја Звезда и Олимпијакос навиваа заедно против хрватски клуб (ВИДЕО) - Слободен печат

Навивачите ја Звезда и Олимпијакос навиваа заедно против хрватски клуб (ВИДЕО)

Популарните „Делии“, фановите на Звезда допатуваа во Атина дури два дена пред дуелот помеѓу двете екипи во последното коло од Лигата на шампионите. Колку добри односи имаат „Делиите“ со „Гејт 7“, најдобар доказ е вчерашниот натпревар во Лигата на шампионите во ватерполо, во кој Олимпијакос го пречека хрватскиот Југ (6:5).

Двете навивачки групи заедно навиваа на базенот во Пиреја и му помогнаа на грчкиот тим да слави со 6:5.

„Делиите намерно допатуваа два дена порано само за да им наштетат на ватерполистите на Југ“, објавија грчките медиуми.

Прочитај повеќе

НЕВЕРОЈАТНИ БРОЈКИ: Во 2019 година потрошени неверојатни 7.3 милијарди долари за трансфери

Слободен печат

Зашто најдобриот фудбалер на светот да оди на позајмица?

Слободен печат

Европското ватерполо ќе добие нов владетел, Србија елиминирана

Слободен печат

Норвешка ја избра Хрватска, Словенија во полуфиналето против Шпанија

Слободен печат

Лампард е разочаран од голманот кој е платен 80 милиони евра

Слободен печат

Платини му се врати на фудбалот

Слободен печат

Остави Коментар

10 + 5 =

Прочитај повеќе

Карачиќ ја торпедира „Фуријата“, но Хрватска остана на второто место

Слободен печат

Федерер: Ми одговараат експресни победи

Слободен печат

Леброн Џејмс ќе му помогне на бездомникот и поранешен соиграч

Слободен печат

Јаховиќ го менува клубот но ќе остане во Турција

Слободен печат

МЗТ Скопје се жали: Шокирани сме од казната

Слободен печат

Мбапе има четири фаворити за триумф во Лигата на шампионите

Слободен печат