Наумче Мојсоски е новиот директор на Агенцијата за млади и спорт

Бившиот ракометар на македонската репрезентација, Наумче Мојсоски ќе биде новиот директор на Агенцијата за млади и спорт. Тој ќе го замени Дарко Каевски, кој стана пратеник во Собранието.

Мојсоски имаше успешна ракометна кариера, освојувајќи го петтото место на ЕП во Србија во 2012 година, а во клупската кариера има настапувано за Металург, Вардар, Пелистер, Југ, Струга, Лехвија, Риоха и ЧМС Букурешт.

Ракометарот во политиката влезе како член на СДСМ пред претседателските избори кои се одржаа минатата година.

Прочитајте и...  „Петарда“ на Интер на гостувањето кај Беневенто (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

УЕФА: Најдобрите фудбалери играат во Баерн Минхен, главното признание за Левандовски

Слободен печат

НАТО обзнани: Грција и Турција со „црвена линија“ за избегнување на конфликти на море или во воздух

Слободен печат

ЛШ: Жрепката ги спои Роналдо и Меси, Јувентус и Барселона ќе играат еден против друг

Слободен печат

Главно жариште на ковид-19 во Европа: Мадрид е првата европска престолнина што повторно оди во карантин

Слободен печат

Лука Дончиќ е суперѕвезда во НБА, неговиот дрес е втор најомилен кај фановите

Слободен печат

Заев на 8 октомври на средба со Столтенберг во седиштето на НАТО

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Федерер откри кога се враќа на терените

Слободен печат

Рот со порака до Димитров: Ги исполнивте условите, преговорите треба да почнат што побргу

Слободен печат

Леброн си купи нова куќа, цената е права ситница: 37 милиони долари (ВИДЕО)

Слободен печат

Роденденско изненадување во Берлин: Михаел Рот го пречека Димитров со торта и свеќичка (ВИДЕО)

Слободен печат

Нема приоритети кај Клоп : Сакаме да освоиме се

Слободен печат

Решение на Општина Центар: Рок од три дена за отстранување на челичната конструкција пред гостилницата „Аманет”

Слободен печат