Најдобрите македонски ракометарки ремизираа со Италија

Сениорската женска ракометна репрезентација на Македонија денеска на стартот од меѓународниот пријателски турнир во Анталија одиграа реми 29:29.

Иако после првото полувреме избраничките на селекторот Симе Симовски беа во негатива (13:16), во вториот дел успеаја да се вратат и го избегнат поразот.

На меѓународниот турнир нашата сениорската репрезентација ќе одигра натпревари против репрезентациите на Италија, Турција (B), Турција (А), и Косово.

Според најавите в сабота се очекува нашата селекција да одигра два натпревари, најпрвин во 11.30 часот против Б тимот на Турција, а од 17.00 часот и против турската А репрезентација.

В недела на последниот дуел Македонија од 17.00 часот ќе ги одмери силите против Косово.

Прочитајте и...  Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Прочитај повеќе

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат

Легендата му честиташе на Меси: Добредојде во клубот 700, задоволство е да те гледам како играш

Слободен печат