Модриќ нема да ја брани титулата, имаме 30 кандидати за „Златната топка“!

„Франс Фудбал“ ги објави 30 имиња кандидати за годинешната „Златна топка“, најпрестижната награда во светот на фудбалот.

Фаворите за освојување на ова признание се Виржил Ван Дајк, Лионел Меси и Кристијано Роналдо, а зачудувачки на оваа листа од 30 играчи не се наоѓа минатогодишниот освојувач Лука Модриќ.

Победникот ќе биде прогласен на 2. декември 2019 година на свечена церемонија во Париз.

Во продолжение погледнете ја целата листа на кандидати за освојување на „Златната топка“:

-Жоао Феликс, Еден Азар, Маркињос, Рахим Стерлинг, Мохамед Салах
-Лионел Меси, Ријад Марез, Кевин Де Брујн, Калиду Кулибали, Антоан Гризман
-Виржил Ван Дајк, Бернардо Силва, Хјунг-Мин Сон, Роберт Левандовски, Роберто Фирмино
-Матијс Де Лихт, Кристијано Роналдо, Алисон, Карим Бензема, Жоржињо Вијналдум
-Килијан Мбапе, Трент Александер-Арнолд, Дони Ван Де Беек, Пјер-Емерик Обамејанг, Марк-Андре Тер Штеген
-Садио Мане, Уго Љорис, Серхио Агуеро, Френки Де Јонг, Душан Тадиќ

Прочитајте и...  Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Прочитај повеќе

ПСЖ најде начин да го убеди Мбапе да остане, цехот ќе го плати Нејмар

Слободен печат

Гвардиола и Сити и ја крадат најголемата желба на Барселона

Слободен печат

Нова лудорија на Марадона, со ѕвер од 200.000 евра влезе на фудбалски терен (ВИДЕО)

Слободен печат

Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Слободен печат

Серхио Рамос ги збудале жените, има подобро тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откако ја победи УЕФА, Гвардиола влезе во војна на зборови и о првиот човек на Ла Лига

Слободен печат

Сега и Кувајтските петро-долари влегуваат во фудбалот, на мета италијански гигант

Слободен печат

Шпанците тврдат дека Ѓоковиќ се подготвува за настап на УС Опен

Слободен печат

По исфрлањето од ноќен клуб Халанд се врати на „работата“ на нива

Слободен печат

Мекгрегор за роденеден си се почести со часовник вреден половина милион долари (ФОТО)

Слободен печат

Клоп не можеше да верува, големи грешки на Ван Дајк и Алисон! (ВИДЕО)

Слободен печат