28.8 C
Скопје

Модна ревија во Музејот на македонската борба: Брендови што ја одбележаа македонската модна сцена (ГАЛЕРИЈА)

Вчера во Музејот на македонската борба, се одржа модна ревија под наслов „Made in North Macedonia: Fashion brands“. Во организација на македонскиот велком центар „Добредојде“ и Амбасадата на Велика Британија, на модната ревија беа презентирани неколку македонски брендови кои ја одбележале модната сцена во изминатава деценија.

Настанот е дел од програмата на центарот за промоција на македонската традиција и култура, а се реализира со поддршка на Музејот на македонската борба и Министерството за култура.

[foogallery id=”114403″]

 

 

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Остави Коментар