5 C
Скопје

Мицкоски: Тешко на Македонија ако решението се „тандемот лепливи прсти” Заев и Бучковски

Бучковски предлагаше заедничко чествување на Илинден со источниот сосед, a Заев во скорeшното интервју ги направи ослободители, напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-Денес, човекот чија кариера заврши со политички договор за судскиот предмет Тенковски делови, Заев го враќа на нова врата која преговара за историјата, јазикот, македонското малцинство, хероите. Луѓето со “лепливи прсти”, едниот познат по Бачило, продажба на ЕВН, Маџар Телеком, пасоши, другиот познат по Глобал, поткуп- евро за Вицето, Рекет 1 и 2, плантажи со марихуана се тандемот кој треба да го решава проблемот со Бугарија. Овие двајца луѓе се познати само по продавање, и тоа за жал по евтино продавање- стои во објавата на Мицкоски.

-Тешко на Македонија ако решението се “тандемот лепливи прсти” Заев и Бучковски. Ова е предвестие на катастрофата која не смееме да дозволиме да се случи. Затоа кога овие двајца се прашањето, одговорот е народот- вели Мицкоски.

Прочитајте и...  Mинистерот Спасовски домаќин на францускиот амбасадор Бомгартнер: Пријателски односи и доверба и без отворени прашања меѓу двете земји

Владата денеска попладне го именуваше Владо Бучковски за специјален претставник на македонската Влада за Бугарија

Бучковски е именуван за специјален претставник на македонската Влада за Бугарија

Поврзани вести

Хоџа и Нуредини во Анкара: Создаваме можности за нови инвестиции и соработка во областа на одржливо управување со водни ресурси и заштита на шумскиот потенцијал

Слободен печат

Трамп се прости: Се гледаме наскоро

Слободен печат

Претседателот Пендаровски на средба со раководствата на компаниите учесници во програмата „Млади менаџери и бизнис-лидери”

Слободен печат

🔴 ОД МИНУТА ВО МИНУТА I Бајден денес станува претседател: Вашингтон е под опсада на војската

Слободен печат

Во Прилеп се подигнува модуларната болница, денеска се затвора ковид-одделот во интерно

Слободен печат

Курти нема да може да учествува на вонредните парламентарни избори во Косово

Слободен печат

Остави Коментар