Мекгрегор за роденеден си се почести со часовник вреден половина милион долари (ФОТО)

Пензионираниот УФЦ борец, Конор Мекгрегор го прослави 32. роденден.

Најпопуларниот борец на денешницата Конор Мекгрегор, повторно направи потег со кој го привлече вниманието на спортската јавност и фановите.
Имено, Ирецот одлучи да има „рулет“ на раката и за својот 32. роденден си се почести со часовник вреден 550.000 долари. Мекгрегор си купи часовник од луксузната марка „Jacob&Co“ чија цена на часовници се движи од 500.000 долари па се до 1.5 милиони долари.

 

Конор моментно ужива на француската ривиера заедно со долгогодишната девојка Ди Девлин, додека двете деца останаа во Ирска.

Интересно е што иако е во пензија, Мекгрегор на социјалните мрежи редовно објавува снимки и фотографии од неговите тренинзи во случај УФЦ да одлучи да му понуди спектакуларна борба која во исто време ќе ги задоволи и неговите финансиски апетити.

Прочитајте и...  Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Прочитај повеќе

Лига Европа: Натпреварот Металург-Спачва без присуство на публика!

Слободен печат

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат

ЛШ, Нагелсман: Можеме и без Вернер против Атлетико Мадрид!

Слободен печат

Јуве сака да се ослободи од Роналдо, понуден и на Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Слободен печат

Ал-Келаифи: Нејмар и Мбапе никогаш нема да го напуштат ПСЖ!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат

У19: Македонските фудбалски надежи поразени од Тиквеш

Слободен печат