24 C
Скопје

„Меган“ удри во банкина, возачот заврши во болница

Битолската полиција вчера во 14.07 часот била алармирана дека на регионалниот пат за прилепското село Витолиште, автомобил „рено меган” управуван од Џ.М.(57) од Прилеп, удрил во банкина на коловозот и излетал од патот.

Во незгодата, возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница во Прилеп.

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп. 

Поврзани вести

Приведено лице на скопскиот аеродром, запленети марихуана и хашиш

Слободен печат

Приведен е скопјанец во близина на Катланово, по него е распишана централна потерница

Слободен печат

Кривична пријава против две лица за „фалсификување на огнено оружје”

Слободен печат

Малолетничка од Скопје пријавила дека насилно била донесена во Тетово

МИА Агенција

Лажен полицаец изнудувал пари од граѓани на Охрид, Струга и Кичево

Судењето за „Титаник” продолжува на 20 мај

МИА Агенција

Остави Коментар