„Ме тераше да носам фустани од жена му“: Џенифер Анистон го нарече свиња сексуалниот предатор од Холивуд (ФОТО)

Харви Вајнстин (67) некогаш беше најмоќниот човек во светот на филмот, а последните неколку години е еден од најомразените. Причината за тоа се ужасните исповеди на жените кои со него доживеале болни искуства.

Листата на жени кои за него имаат само негативно мислење е голема. Меѓу нив се и Анџелина Џоли и Гвинет Палтроу, кои го обвинија за сексуално злоставување.

Сега на ред дојде и Џенифер Анистон, која била исто така сексуално била вознемирувана од Вајнстин. Таа изјавила дека имала многу непријатно искуство со него.

Прочитајте и...  Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Имено, Џеинфер со Харви соработувала во 2005 година на филмот „Фатално изневерување“, во кој таа ја имала главната улога.

Како што вели, Харви тогаш се обидел да ја присили да носи фустан од брендот „Marchesa“, која го основала неговата поранешна жена, модната дизајнерка Џорцина Чепмен.

– Точно се сеќавам кога Џорина ја исфрли својата нова линија на облека. Тогаш Харви дојде во Лондон каде снимав филм и ми кажа: „Сакам да носиш еден од тие фустани на премиерата на филмот. Мораш да ја носиш“ – раскажала Анистон.

Прочитајте и...  Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Таа јасно му дала до знање на Харви дека не сака да носи фустан од неговата жена, бидејќи не и се допаѓал тој стил.

Џенифер доживеала уште една непријатна ситуација со Вајнстин, а тоа било за време на вечерата по повод премиерата.

– Седев на маса со продуцентот и колега од филмот, а друштво ни правеше еден мој пријател кој седеше веднаш до мене. Во еден момент се појави Харви и на мојот пријател му кажа да стане од масата. Пријателот стана, а до мене седна тој. Во тој момент помислив: О, мој Господе. Тоа беше баш свинско однесување – изјавила Џенифер.

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат