Мажите обожаваат да ги бакнувате на овие места... - Слободен печат

Мажите обожаваат да ги бакнувате на овие места…

Зголемете ја страста и не се штедете. Вклучете ги бакнежите до максимум. Мажите едноставно обожаваат да бидат бакнувани на овие шест места. Погледнете кои се тие…

1. Ушите

Бакнежите на ушите предизвикуваат огромно задоволство. Можеби не сте знаеле, но тие се сметаат за втората најчувствителна ерогена зона кај мажите по тестисите. Слободно играјте си со нив!

2. Брадавиците

Не срамете се да им обрнете внимание. Брадавиците обично се поврзуваат со жените, но тие претставуваат силна ерогена зона и за мажите. Исто како кај жените, нивната чувствителност може да варира, така што ќе треба да откриете дали тоа му се допаѓа и на вашиот партнер. Но, не ја отфрлајте таа можност без да се обидете!

Прочитајте и...  Неколку методи на Никола Тесла за зголемување на продуктивноста

3. Вратот

Сигурно досега сте го бакнувале вратот на вашиот партнер, така што ова и не е некое големо изненадување, но добро е за загревање на работите. Нежните бакнежи на вратот ќе му ја зголемат циркулацијата на крвта, а вам токму тоа и ви треба.

4. ’Рбетот

’Рбетот е многу чувствителен на допир, така што ќе треба да бидете многу внимателни. Целото негово тело ќе затрепери доколку нежно поминете со прстите или со усните низ ’рбетот. Долниот дел од грбот е исто така многу чувствителен, па слободно задржете се таму подолго време.

5. Срамната коска

Поточно, областа околу неговиот пенис. Доколку си играте со усните на ова место, но не го допрете пенисот, тоа ќе му предизвика дополнително чувство на возбуда и неизвесност што потоа ќе доведе до огромно задоволство.

Прочитајте и...  Масовни отпуштања: Оваа банка затвора 35.000 работни места

6. Внатрешниот дел од бутовите

Бакнежите во овој дел залажуваат и стимулираат истовремено. Играјте си со внатрешниот дел од неговите бутови на сличен начин како со срамната коска. Вашиот партнер ќе се најде во малку ранлива позиција, но тоа е една од убавините на сексот и предиграта.

Прочитај повеќе

Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Слободен печат

Шерон Озборн ја смени фризурата по која беше впечатлива! (ФОТО)

Слободен печат

Мишел Обама сподели фотографија од нејзината матура! (ФОТО)

Слободен печат

Кои се најопасните сексуални пози?

Слободен печат

Рита Ора со провокативна фотографија ги покажа новите тетоважи (ФОТО)

Слободен печат

Ирина Шајк ги распамети мажите околу неа со своето играње! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

14 + три =

Прочитај повеќе

Еден од омилените тајни агенти си пронајде нова професија (ФОТО)

Слободен печат

Џастин Тимберлејк проговори за траумите кои ги доживеа на почетокот од кариерата (ВИДЕО)

Слободен печат

Оливија Кулпо изгледа беспрекорно во трендот што ќе доминира летово! (ФОТО)

Слободен печат

Тито, Хитлер, Фројд и Сталин: Во иста година живееле во ист град!

Слободен печат

По 35 години решена мистеријата на плочата на Бајага, програмерите го дешифрираа записот (ВИДЕО)

Слободен печат

Хари и Меган својот син го одгледуваат како веган: Кралицата загрижена за здравјето на малиот Арчи

Слободен печат